Լևոն Մնացականյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Փետրվարի 10-ին Արցախի Հանրապետության ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն ընդունել է տարածաշրջանային այցելության շրջանակում Արցախ ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին,  Ստեֆան Վիսկոնտիին, Էնդրյու Շոֆերին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին, տեղեկացնում է Արցախի Պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունը:
Ողջունելով ներկաներին՝ բանակի հրամանատարը նախ շնորհակալություն է հայտնել համանախագահներին հակամարտության կարգավորման գործում ներդրած ջանքերի համար, ապա ներկայացրել վերջին շրջանում առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրադրությունը:
Այնուհետև մտքեր են փոխանակվել արցախա-ադրբեջանական հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ տարվող հետագա աշխատանքների վերաբերյալ:

Левон Мнацаканян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ
10-го февраля министр обороны Республики Арцах, командуюший Армией обороны, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян принял прибывших в Арцах в рамках регионального визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова, Эндрю Шефера, Стефана Висконти и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика, говорится в сообшении Министерства Обороны Республики Арцах.
Приветствуя участников встречи, командующий армией вначале поблагодарил сопредседателей за их усилия, предпринятые в урегулировании конфликта, а затем представил оперативную ситуацию на линии фронта.
Затем стороны обменялись мнениями о дальнейшей работе по урегулированию арцахско-азербайджанского конфликта.