Փետրվարի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3000 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

По оперативным данным, в период с 18 по 24 февраля на арцахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 300 раз, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов. Помимо стрелкового оружия, на восточном участке границы ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны контролируют оперативно-тактическую ситуацию на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.