Աէրոֆլոտ օփեն. Հայաստանի շախմատիստներն անմասն մնացին մրցանակային տեղերից
Մոսկվայում ավարտվեց «Աէրոֆլոտ օփեն» շախմատային փառատոնը, որի գլխավոր A մրցաշարում գրոսմայստերներ Տիգրան Պետրոսյանը և Գաբրիել Սարգսյանը, 9 հնարավորից վաստակելով 6-ական միավոր, համապատասխանաբար, զբաղեցրին 5-րդ և 8-րդ տեղերը, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ:
Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչների արդյունքները. Արամ Հակոբյան՝ 5 միավոր (21-րդ տեղ), Մանուել Պետրոսյան՝ 4 (56), Հայկ Մարտիրոսյան, Արման Միքայելյան, Շանթ Սարգսյան՝ 3.5-ական (75, 79, 83):
Մրցանակային եռյակը կազմեցին՝ Վլադիսլավ Կովալյով (Բելառուս)՝ 7.5 միավոր, Սեթհուրաման (Հնդկաստան), Դմիտրի Գորդիևսկի (ՌԴ)՝ 6.5-ական:
B մրցաշարում Հայաստանի ներկայացուցիչներից լավագույն արդյունք ցուցադրեց Տիգրան Քոթանջյանը՝ 6.5 միավոր (4-րդ տեղ), C մրցաշարում՝ Մարկ Բասենցյանը՝ 7 (4-րդ):

"Аэрофлот Опен": армянские шахматисты остались без призовых мест
В Москве завершился шахматный фестиваль "Аэрофлот Опен". В главном турнире "А" гроссмейстеры Тигран Петросян и Габриел Саргсян набрали по 6 очков из 9 возможных и заняли, соответственно, 5-е и 8-е места, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Результаты других представителей Армении: Арам Акопян – 5 очков (21-е место), Мануел Петросян – 4 (56), Айк Мартиросян, Арман Микаелян, Шант Саргсян – по 3,5 (75, 79, 83).
Призовую тройку составили Владислав Ковалев (Белоруссия) – 7,5 очков, Сетхураман (Индия), Дмитрий Гордиевский (Россия) – по 6,5.
В турнире "В" лучший результат среди представителей Армении показал Тигран Котанджян – 6,5 очков (4-е место), в турнире "С" – Марк Басенцян – 7 (4-е).