Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին ընդառաջ կվերանորոգվի նաև մայրաքաղաքի հիմնադրման 2750-ամյակի այգին
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի շինարարության և բարեկարգման, բնապահպանության, կոմունալ տնտեսության վարչություններին, ինչպես նաև Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարին հանձնարարվել է Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին ընդառաջ վերանորոգել նաև մայրաքաղաքի հիմնադրման 2750-ամյակին նվիրված այգին: Քաղաքապետի մեկ այլ հանձնարարականով կգույքագրվեն Երևանի հիմնադրման 2750-ամյակի տոնակատարության շրջանակում ստեղծված կառույցներն ու հուշարձանները, որոնք ևս անհրաժեշտության դեպքում կվերանորոգվեն ու կթարմացվեն:
Ինչպես հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, մայրաքաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակին ընդառաջ՝ Երևան քաղաքի գլխավոր ճարտարապետին, գլխավոր դիզայներին, աշխատակազմի շինարարության և բարեկարգման, կոմունալ տնտեսության վարչություներին, ինչպես նաև Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է նաև սկսել մայրաքաղաքի բազմաբնակարան բնակելի շենքերի տանիքների ներկման աշխատանքները՝ դրանցում ներգրավելով նաև համատիրություններին ու մասնավոր ընկերություններին, պահպանելով գունային ներդաշնակությունը:

В преддверии 2800-летия основания Еревана будет отремонтирован парк, посвященный 2750-летию основания столицы
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, управлениям строительства и благоустройства, охраны природы, коммунального хозяйства аппарата мэрии, а также руководителю административного района Кентрон было поручено в преддверии 2800-летия основания Еревана отремонтировать парк, посвященный 2750-летию основания столицы. Другим поручением мэра будет проведена инвентаризация сооружений и памятников, созданных в рамках празднества по случаю 2750-летия основания Еревана, которые также при необходимости будут обновлены. Об этом сообщает Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана.
В преддверии 2800-летия основания столицы главному архитектору, дизайнеру Еревана, управлениям строительства и благоустройства, коммунального хозяйства аппарата мэрии, а также руководителю административного района Кентрон мэр Тарон Маргарян поручил также начать работы по окраске крыш многоквартирных жилых зданий столицы, сохраняя цветовую гармонию.