Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի շնորհավորական ուղերձը
«Լուսո Խորան Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Հայրապետական Մեր օրհնությունն ենք բերում բոլոր կանանց և շնորհավորում Մարտի 8-ի տոնական առիթով։
Նշանակալի այս տոնը ևս մեկ առիթ է վերարժևորելու մեր ժողովրդի կյանքում կանանց՝ մեր մայրերի, քույրերի ու դուստրերի անուրանալի դերակատարությունը: Դարեր շարունակ հայ կինն է ոգեշնչել ու խանդավառել մեր քաջորդիներին՝ չնահանջող արիությամբ մարտնչելու մեր հայրենիքի, նվիրական մեր ընտանիքների, ազգային ու հոգևոր սրբությունների պահպանման համար:
Սիրելինե՛ր, Մեր մաղթանքն է, որ հարատև և ամուր մնաք սիրո ու նվիրումի ձեր կատարյալ առաքինության մեջ, որովհետև այս շնորհներն են աղբյուրը երջանկության, ստեղծագործության և կյանքի առաջընթացի, գոյության գրավականը` ընտանիքի, ազգի և պետության: Նոր հաջողություններ ենք մաղթում ընտանեկան, ազգային ու պետական կյանքում ներդրվող ձեր նվիրական ջանքերին և իրականացում ձեր բարի իղձերին:
Աղոթում ենք, որ Բարձրյալ Աստված Սուրբ Հոգու շնորհները հեղի ձեր և ձեր ընտանյաց անդամների կյանքից ներս, պարգևի երջանիկ և ուրախ կյանքի տարիներ, Իր Սուրբ Աջի հովանու ներքո խնամելով և պահպանելով ձեզ, շնորհելով բյուր օրհնություններ և ամենայն բարիք:

Католикос всех армян Гарегин II направил послание по случаю 8 Марта
Верховный Патриарх и Католикос всех армян, Его Святейшество Гарегин Второй направил поздравительное послание по случаю отмечаемого сегодня, 8 марта, Международного женского дня. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
«Этот важный праздник – еще один повод оценить неоспоримую роль женщин – наших матерей, сестер и дочерей  – в жизни нашего народа. На протяжении веков армянская женщина вдохновляла и воодушевляла наших храбрых сынов с неуклонным  мужеством бороться во имя защиты Родины, семьи, национальных и духовных святынь», – говорится в частности в послании.
Наше пожелание, чтобы вы сохраняли стойкость в вашей совершенной миссии преданности, поскольку именно эти дары являются источником счастья, творчества и прогресса жизни, залогом существования – семьи, нации и государства, отмечается в послании.
Католикос Гарегин Второй пожелал женщинам новых успехов в прилагаемых ими в семейной, национальной и государственной жизни усилиях и исполнения заветных желаний.