Ռուսական «Ստրիժի» խմբի օդաչուները բարձրագույն պիլոտաժի հնարքներ կցուցադրեն հայկական երկնքում
Հայաստանում կայանալիք «Բարեկամություն-2018» ավիացիոն տոնակատարության շրջանակում ՌԴ ՊՆ «Ստրիժի» խմբի օդաչուները բարձրագույն պիլոտաժի հնարքներ կցուցադրեն ՄիԳ-29 ինքնաթիռներով: Այդ մասին հայտնում է «ЗВЕЗДА»-ն։
Ավիացիոն ծրագրի շրջանակում ՌԴ օդատիեզերական ուժերի օդաչուները 6 անձնակազմով կկատարեն  պիլոտաժի ֆիգուրները, ինչպես նաև կցուցադրեն զուգակցված և անհատական պիլոտաժ ՄիԳ-29 ինքնաթիռներով։
«Ստրիժի» խմբի անձնակազմերը կցուցադրեն սյունյակից բուրգի և շեղանկյունու վերափոխումը, «Նեստերովի օղակը», «Տակառ», «Հայելի»,«Ականջ» և այլ ֆիգուրներ:

Экипажи пилотажной группы ''Стрижи'' примут участие в авиационном празднике ''Дружба-2018'' в Армении
Фото: Минобороны РФ / mil.ru
Экипажи пилотажной группы "Стрижи" продемонстрируют фигуры высшего пилотажа на самолетах МиГ-29 в республике Армения в рамках авиационного праздника "Дружба-2018", передает ''ЗВЕЗДА''.
Во время выполнения воздушной программы летчики Воздушно-космических сил выполнят комплекс фигур в составе шести экипажей, а также покажут парный и одиночный пилотаж на строевых самолетах МиГ-29.
Экипажи "Стрижей" отработают перестроение из колонны в пирамиду и ромб, фигуры "петля Нестерова", "Бочка", "Зеркало", "Плотный ромб", "Колокол", "Ухо", "Роспуск" и многие другие.