Շառլ Ազնավուրը ստացել է չեխական Ֆեբիոֆեստի «Քրիստիան» մրցանակը
Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում, Հանրային տան Սմետանայի անվան շքեղ դահլիճում բացվել է Ֆեբիոֆեստ միջազգային 25-րդ հոբելյանական կինոփառատոնը, որի գլխավոր հյուրն է դարձել աշխարհահռչակ շանսոնյե, կոմպոզիտոր և դերասան Շարլ Ազնավուրը, հաղորդում է News.am-ը` հղում կատարելով «Օրեր»-ին:
Կինոփառատոնի 25 տարիների ընթացքում նա 44-րդ հանրահայտ կինոգործիչն է, ով արժանանում է նման պատվավոր մրցանակի՝ Համաշխարհային կինոյում ունեցած վաստակի համար։ Մրցանակը հանձնելուց առաջ ցուցադրվեց նաև նրա խաղացած ֆիլմերից  մի տեսաշար, իսկ «Քրիստիան» արձանիկը հանձնելու պահին ողջ դահլիճը հոտնկայս ողջունեց Շարլ Ազնավուրին։
Մաեստրոն շնորհակալական խոսքը սկսեց ուղղելով խոսափողը, և կատակելով, որ ամենուր ստիպված է այն հարմարացնել իր հասակին։

The 25th Prague International Film Festival (Febiofest) kicked off Thursday in the capital city of the Czech Republic.
And world-renowned French Armenian singer, composer, and actor Charles Aznavour became the main guest of, and an award-winner at, this event, News.am reports, referring to ''Orer'' Armenian monthly.
During the 25 years of this film festival, Aznavour is the 44th well-known film personality to win the Kristián Award for Contributions to World Cinema.
Before awarding this prize, however, parts were screened from the films Aznavour played in, and there was a standing ovation in the hall when he was handed the Kristián statuette.