Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է կազմակերպել երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների ծնողների այցը զորամասեր
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քաղաքապետի գլխավոր խորհրդական Վանո Վարդանյանին, աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումներին և վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է նախապատրաստական աշխատանքներ տանել առաջիկայում սահմանամերձ զորամասերում ծառայող երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների ծնողների` զորամասեր հերթական գարնանային այցը կազմակերպելու ուղղությամբ:  Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքէջից:
«Արդեն բարի ու սպասված ավանդույթ է դարձել տարվա ընթացքում առնվազն երկու անգամ սահմանամերձ զորամասեր երևանաբնակ զինծառայողների ծնողների այցերի կազմակերպումը: Ըստ այդմ, սերտորեն համագործակցելով ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Արցախի պաշտպանության բանակի հետ, պատշաճ նախապատրաստվեք հերթական այցի կազմակերպմանը։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք, որպեսզի իրենց զինվոր որդիներին այցելելու և տեսակցելու ցանկություն ունեցող բոլոր ծնողներն ընդգրկվեն ծրագրում», - ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Тарон Маргарян: все родители, желающие посетить сыновей-военнослужащих, должны быть включены в программу
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания мэр Тарон Маргарян поручил главному советнику мэра Вано Варданяну, соответствующим подразделениям аппарата мэрии и руководителям административных районов начать подготовительные работы по организации весеннего визита родителей в приграничные воинские части, где проходят службу их сыновья. Об этом сообщает пресс-служба столичной администрации.
''По доброй традиции мы дважды в год организовываем визит родителей военнослужащих, проживающих в Ереване, в приграничные воинские части. Таким образом, совместно с министерством обороны РА и Армией обороны Арцаха необходимо должным образом организовать очередной визит. Обратите особое внимание на то, чтобы все родители, желающие посетить своих сыновей, были включены в программу'',-подчеркнул мэр Тарон Маргарян.