Բակո Սահակյանը հանդիպել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 21-ին Անթիլիասում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի և կաթողիկոսության հոգև որ դասի բարձրաստիճան մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Արամ Առաջինին Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ կարև որելով Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայ ազգային ինքնության պահպանման և հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման գործում:

In Antelias Bako Sahakyan Met with Aram I
On March 21 Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Antelias with Catholicos of Great House of Cilicia Aram I and a group of the Catholicosate supreme clergymen, the press service of NKR President reports.
Various issues relating to the Motherland-Diaspora, church-society interrelations, Artsakh's domestic and foreign policy and regional processes were on the discussion agenda.
The President expressed his gratitude to Aram I for the constant support to Artsakh highlighting the role of the Great House of Cilicia Catholicosate in maintaining the Armenian national identity in the Diaspora and strengthening ties with the Motherland.