Էրդողանը սպառնում է չսահմանափակվել Աֆրինով
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը սպառնացել է չսահմանափակվել Աֆրինով և  շարունակել ռազմական գործողությունները սահմանամերձ շրջաններում։
«Անթույլատրելի են Սիրիայում Եփրատ գետից արևմուտք գտնվող սիրիական շրջաններում հակաահաբեկչական օպերացիաները սահմանափելու կոչերը։ Թուրքիայի համար նշանակություն չունի, թե որտեղ են գործում ահաբեկիչները, մենք պատրաստ ենք ամեն ինչ անել նրանց ոչնչացնելու համար»,- ասել է նա Սամսուն նահանգում ելույթ ունենալու ժամանակ, հաղորդում է RosBalt.ru-ն։
Նա նաև նշել է, թե հենց Արևմուտքն է իրենց «զավթիչի դերում դրսևորում» և իրավունք չունի մեղադրել Թուրքիային Սիրիան գրավելու մեջ։

Эрдоган угрожает не ограничиваться Африном
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган угрожает не ограничиваться Африном и продолжить проведение военных операций в приграничных районах.
"Недопустимы призывы к ограничению антитеррористических операций сирийскими районами, которые расположены в Сирии к западу от реки Евфрат. Для Турции не имеет значения, где орудуют террористы, мы готовы сделать все для их уничтожения", — как передает RosBalt,  заявил он во время выступления в провинции Самсун.
Он также заявил, что «именно Запад проявлял себя в качестве захватчика», и потому не имеет права заявлять, что Турция захватывает Сирию.