Պուտինն աշխատանքային այցով ապրիլի 3-4 կմեկնի Թուրքիա
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ապրիլի 3-4 աշխատանքային այցով կմեկնի Անկարա: Չորեքշաբթի՝ ապրիլի 4-ին, Անկարայում տեղի կունենա Թուրքիայի, Ռուսաստանի և Իրանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի, Վլադիմիր Պուտինի և Հասան Ռուհանիի հետ հանդիպումը, հայտնում է Արցախպրեսը:
Հանդիպման ընթացքում կքննարկվի Սիրիայի հարցը։
Թուրքիա այցի շրջանակում Պուտինը կմասնակցի նաև «Աքույու» ԱԷԿ-ի հիմնարկեքի պաշտոնական արարողությանը։
Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմում հայտնել են, որ երեք երկրների նախագահների հանդիպման նախօրեին՝ ապրիլի 3-ին, Անկարայում տեղի կունենա Ռուս-թուրքական բարձր մակարդակի համագործակցության խորհրդի նիստը։ Էրդողանի և Պուտինի գլխավորած նիստի նպատակը ռուս-թուրքական հարաբերությունների քննարկումն է։ Նիստի մասնակիցները կքննարկեն նաև տարածաշրջանային և համաշխարհային օրակարգը։

Путин посетит Турцию с рабочим визитом 3-4 апреля
Президент России Владимир Путин 3-4 апреля посетит Анкару с визитом, в ходе которого будет проведен Совет сотрудничества высшего уровня (ССВУ) Россия - Турция, пройдет закладка фундамента сооружаемой "Росатомом" в Турции АЭС "Аккую", а также состоится саммит Россия -Турция - Иран по Сирии, сообщила пресс-служба турецкого лидера Тайипа Эрдогана, сообщает РИА Новости.
"Седьмое заседание российско-турецкого ССВУ пройдет в Анкаре 3 апреля под председательством Путина и Эрдогана. В ходе заседания будут всесторонне рассмотрены двусторонние отношения, региональные и международные проблемы. В рамках визита Путина будет проведена закладка АЭС "Аккую". Трехсторонняя встреча по Сирии с участием президентов России, Турции и Ирана пройдет в Анкаре 4 апреля", - говорится в сообщении.