Արմեն Սարգսյանն առաջիկայում կայցելի ՌԴ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ում երդմնակալության արարողությունը տեղի ունեցավ երկուշաբթի, մտադիր է առաջիկայում այցելել Ռուսաստանի Դաշնություն: Այս մասին նա ասել է ռուսական ՏԱՍՍ գործակալությանը տված հարցազրույցում:
«Բնականաբար, շատ հետաքրքրված կլինեմ որպես Հայաստանի նախագահ մոտ ապագայում այցելել Մոսկվա: Ավանդաբար Հայաստանի ղեկավարներն առաջին պաշտոնական այցը կատարում են հենց Մոսկվա: Դեռևս հստակ ժամկետներ չկան», - ասել է նա:
Սարգսյանն ընդգծել է, որ որպես Հայաստանի նախագահ իր խնդիրն է համարում հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցության հետագա խորացումը, երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդումը, մարդկային կապերի զարգացումը:

Армен Саркисян намерен в ближайшее время посетить Москву
Президент Армении Армен Саркисян, вступивший в понедельник в должность, заявил о планах в ближайшее время посетить Москву с визитом. Об этом он заявил в в специальном интервью ТАСС.
"Естественно, буду очень заинтересован в самое ближайшее время посетить Москву с визитом в качестве президента Армении. Традиционно первые официальные визиты руководители Армении наносят именно в Москву. Пока конкретных дат нет", - сказал он.
Саркисян отметил, что в качестве президента Армении считает своей задачей дальнейшее упрочение армяно-российского стратегического союзничества, укрепление дружбы двух народов, развитие человеческих контактов.