Թրամփի փաստաբանին կասկածում են մեքենայությունների մեջ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի փաստաբան Մայքլ Կոենի դեմ հետաքննություն է սկսվել բանկային մեքենայությունների և ֆինանսական իրավախախտումների կասկածանքով, հայտնում է The Washington Post-ը՝ վկայակոչելով հետաքննության ընթացքին ծանոթ աղբյուրներին:
Ապրիլի 9-ին Հետաքննությունների դաշնային բյուրոն խուզարկում էր անցկացրել Կոենի գրասենյակում՝ առգրավվելով նրա անձնական նամակագրությունը հաճախորդների՝ այդ թվում Դոնալդ Թրամփի հետ:
Չնայած խուզարկումը նախաձեռնվել էր հատուկ դատախազ Ռոբերտ Մյուլերի կողմից՝ Կոենի փաստաբանները քիչ հավանական են համարում խուզարկման պատճառը Դոնալդ Թրամփի՝ Կրեմլի հետ կապերի հետաքննությունն է:

Адвоката Трампа подозревают в мошенничестве
Против адвоката Дональда Трампа Майкла Коэна возбуждено расследование по подозрению в банковском мошенничестве и финансовых нарушениях. Об этом, как передает Корреспондент, сообщает издание The Washington Post, ссылаясь на источники, знакомые с ходом следствия.
Напомним, 9 апреля офис Коэна был обыскан агентами ФБР, изъявшими личную переписку с клиентами адвоката, в том числе и с Трампом.
Несмотря на то, что обыск был инициирован управлением специального прокурора Роберта Мюллера, по словам адвокатов Коэна, маловероятно, чтобы его причиной стало расследование связи между штабом Трампа и Кремлем.