Մեծ Բրիտանիան հրաժարվել է առանց ապացույցների ռմբակոծել Սիրիան
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հեռախոսազրույցում նշել է, որ չարժե շատպել Սիրիայի հրվածներ հասցնել, քանի դեռ ծանրակշիռ ապացույցներ չկան, որ սիրիական Դումա քաղաքում քիմիական զենք է կիրառվել, հայտնում է Times-ը:
Թերեզա Մեյը հայտարարել է Թրամփին, որ Մեծ Բրիտանիային ավելի շատ ապացույցներեն հարկավոր կապված ասադի Ռեժիմի կողմից քիմիական հարձակման հետ, որպեսզի միանա Սիրիային հարված հասցնելուն, - գրում է թերթը:
Վերջինիս տվյալներով Մեյը հրաժարվել Է «արագ հատուցմանը» մասնակցելուց, քանի դեռ Քիմիական զենքի արգելման կազմակերպության տեսուչները պատրաստվում են այցելել Դամասկոսի արվարձան:

Великобритания отказалась бомбить Сирию без доказательств
Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй в телефонной беседе заявила президенту США Дональду Трампу, что не следует спешить с нанесением удара по Сирии до получения весомых доказательств применения химоружия в сирийском городе Думе, сообщает Интерфакс со ссылкой на газету Times.
"Тереза Мэй вчера заявила президенту Трампу, что Великобритании необходимо получить больше доказательств, касающихся химической атаки режима Асада для того, чтобы присоединиться к нанесению удара по Сирии", - пишет издание.
По его данным, "премьер-министр отказалась от быстрого возмездия в условиях, когда инспекторы ОЗХО готовятся посетить пригород Дамаска".