ՌԴ դեսպանատունը Փաշինյանի հետ հանդիպմանը կոչ է արել խնդիրը լուծել բացառապես սահմանադրական դաշտում
Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատանն ապրիլի 25-ին հանդիպում է տեղի ունեցել Ազգային ժողովի պատգամավորներ Նիկոլ Փաշինյանի և Արարատ Միրզոյանի, ինչպես նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մամուլի քարտուղար Տիգրան Ավինյանի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՌԴ դեսպանությունից:
Զրույցի ընթացքում հանդիպման մասնակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում և մայրաքաղաք Երևանում տիրող իրավիճակին: Ռուսական կողմը կոչ է արել ընդդիմադիր հավաքների ու երթերի կազմակերպիչներին գործող իշխանությունների ու մյուս քաղաքական ուժերի հետ գնալ կառուցողական երկխոսության:
ՌԴ դեսպանատնից ընդգծել են, որ ստեղծված իրադրությունը պետք է կարգավորվի բացառապես սահմանադրական դաշտում ու ի շահ Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիների: Ռուսական կողմը հույս է հայտնել, որ երկիրը շուտափույթ կերպով կվերադառնա նորմալ ու հանգիստ հունին:

Российские дипломаты встретились с Пашиняном
Представители посольства России в Ереване встретились с лидерами оппозиции Николом Пашиняном и Араратом Мирзояном, а также пресс-секретарь партии "Гражданский договор" Тиграном Авиняном. Об этом сообщается на официальной странице в Facebook посольства РФ в Армении.
"25 апреля 2018 года в Посольстве Российской Федерации в Республике Армения прошла встреча с оппозиционными депутатами Национального Собрания Н.В.Пашиняном и А.С.Мирзояном, а также пресс-секретарем партии "Гражданский договор" Т.Авиняном.
В ходе беседы участники обменялись мнениями о текущей ситуации в Ереване и Республике Армения.
Российская сторона призвала организаторов оппозиционных митингов и шествий к конструктивному диалогу с действующими властями и другими политическими силами, подчеркнула, что сложившаяся ситуация должна быть разрешена исключительно в рамках конституционного поля и в интересах всех граждан Республики Армения. Была выражена надежда на скорейшее возвращение жизни страны в нормальное, спокойное русло", - говорится в сообщении.