Արմեն Սարգսյան. սա օրինակ է ժողովրդավարության ճանապարհի դուրս եկած շատ ուրիշ երկրների համար
Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը վարչապետի պաշտոնից հրաժարական տալու Սերժ Սարգսյանի որոշումը համարում է բարձր քաղաքացիական և քաղաքական քայլ, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«Ընդամենը մեկ շաբաթ առաջ տեղի ունեցան իրադարձություններ՝ ապրիլի 23-ը, ցույցեր Երևան քաղաքում, Երևանից դուրս, և հանրապետության վարչապետն ինքնակամ, իր որոշմամբ, ցուցադրելով բարձր քաղաքացիական, մարդկային որակներ՝ հրաժարվեց իր պաշտոնից: Ես ուզում եմ իմ գնահատանքի խոսքն ասել Սերժ Սարգսյանին այս բարձր քաղաքացիական և քաղաքական քայլի համար», - ասել է Արմեն Սարգսյանը:
ՀՀ նախագահի կարծիքով՝ մեր ժողովրդի պատմությունը սա կգնահատի: «Այս իրավիճակն արդեն նոր Հայաստան է, ոչ միայն նոր Հայաստան է, այլ նաև օրինակ է շատ ուրիշ երկրների համար, որոնք դուրս են եկել ժողովրդավարության ճանապարհի», - ընդգծել է Արմեն Սարգսյանը:

This Is an Example for Many other Countries that Have Taken the Path of Democracy: Armen Sarkissian
President of Armenia Armen Sarkissian assesses the decision of Serzh Sargsyan to step down as a high civic and political step, Armenpress reports.
"Just a week ago developments took place - April 23, rallies in Yerevan and outside Yerevan, and the Prime Minister of Armenia resigned on his own accord and decision demonstrating high civil and human values. I want to say words of appraisal for Serzh Sargsyan's high civil and political step," Armen Sarkissian said.
According to the President, the history of Armenia will appreciate this. "This is already a new Armenia. This is not only new Armenia, but is also an example for many other countries that have taken the path of democracy", Armen Sarkissian underlined.