Արմեն Սարգսյան. սա օրինակ է ժողովրդավարության ճանապարհի դուրս եկած շատ ուրիշ երկրների համար
Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը վարչապետի պաշտոնից հրաժարական տալու Սերժ Սարգսյանի որոշումը համարում է բարձր քաղաքացիական և քաղաքական քայլ, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«Ընդամենը մեկ շաբաթ առաջ տեղի ունեցան իրադարձություններ՝ ապրիլի 23-ը, ցույցեր Երևան քաղաքում, Երևանից դուրս, և հանրապետության վարչապետն ինքնակամ, իր որոշմամբ, ցուցադրելով բարձր քաղաքացիական, մարդկային որակներ՝ հրաժարվեց իր պաշտոնից: Ես ուզում եմ իմ գնահատանքի խոսքն ասել Սերժ Սարգսյանին այս բարձր քաղաքացիական և քաղաքական քայլի համար», - ասել է Արմեն Սարգսյանը:
ՀՀ նախագահի կարծիքով՝ մեր ժողովրդի պատմությունը սա կգնահատի: «Այս իրավիճակն արդեն նոր Հայաստան է, ոչ միայն նոր Հայաստան է, այլ նաև օրինակ է շատ ուրիշ երկրների համար, որոնք դուրս են եկել ժողովրդավարության ճանապարհի», - ընդգծել է Արմեն Սարգսյանը:

Это пример для многих других стран, которые пошли по пути демократии: Армен Саркисян
Президент Армении Армен Саркисян считает решение Сержа Саргсяна уйти в отставку высоким политическим и гражданским шагом, передает "Арменпресс".
"Всего неделю назад, 23 апреля, произошли события, митинги в Ереване и за пределами Еревана, и премьер-министр Армении добровольно ушел в отставку и принял решение, демонстрирующее высокие гражданские и человеческие ценности. Я хочу сказать слова высокой за гражданский и политический шаг Сержа Саргсяна", - сказал Армен Саркисян.
По словам президента, история Армении оценит это. "Это уже новая Армения. Это не только новая Армения, но и пример для многих других стран, которые пошли по пути демократии", - подчеркнул Армен Саркисян.