Ադրբեջանի խորհրդարանում կոչ են արել Արցախի հարցով հատուկ նիստ գումարել
Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսում (խորհրդարանում) կոչ են արել հատուկ նիստ գումարել Արցախի հարցով: Պատգամավոր Հուդրաթ Հասանգուլիևի խոսքով, Հայաստանում տիրող իրավիճակը կարող է վերաճել քաղաքացիական պատերազմի, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Մենք պետք է որոշում կայացնենք և ժամանակին օգտագործենք մեր հողերն ազատագրելու հնարավորությունը: Քանի որ սպասվում է, որ Հայաստանում մոտ ժամանակներս տեղի կունենա քաղաքացիական պատերազմ: Մենք պետք է ուշադիր հետևենք իրավիճակին», - ասել է Հասանգուլիևը:
Պատգամավորը նաև առաջարկել է Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների ֆոնին Միլի Մեջլիսի հատուկ նիստ գումարել:

В парламенте Азербайджана призвали созвать специальное заседание по Карабаху
В Милли Меджлисе (парламенте) Азербайджана призвали созвать специальное заседание по Карабаху. По словам депутата Гудрата Гасангулиева, ситуация в Армении может перерасти в гражданскую войну, передает РИА Новости.
"Мы должны принять решение и своевременно использовать возможность освободить наши земли. Потому что ожидается, что в Армении в скором времени произойдет гражданская война. Мы должны внимательно следить за ситуацией", - приводит слова Гасангулиева агентство АПА.
Депутат также предложил в связи с происходящими в Армении событиями созвать специальное заседание Милли Меджлиса.