Վենեսուելայի իշխանությունները կալանավորել են երկրի խոշորագույն մասնավոր բանկի մենեջերի
Վենեսուելայի իշխանությունները կալանավորել են երկրի խոշորագույն մասնավոր բանկի 11 բարձրաստիճան մենեջերի և հայտարարել, որ պետությունը ժամանակավորապես կմիջամտի հաստատության գործունեութանը՝ կապված բանկի ապօրինի գործունեության կասկածների հետ: NEWS.am-ի հաղորդմամբ այս մասին հայտնում է AP-ը: Դեռևս հայտնի չէ՝ 90-օրյա միջամտությունն արդյոք կդառնա Banesco բանկի ամբողջական կլանման առաջին քայլը:
Երկրի գլխավոր դատախազ Տարեկ Ուիլյամ Սաաբը հայտարարել է, որ Banesco-ի ղեկավարները ձերբակալվել են հետաքննության արդյունքում, որը բացահայտել է «խախտումները», որոնցով կատարվել է Վենեսուելայի արժույթը դևալվացիան:

Власти Венесуэлы арестовали менеджеров крупнейшего частного банка страны
Власти Венесуэлы арестовали 11 высокопоставленных  менеджеров  крупнейшего частного банка страны и объявили, что государство будет временно вмешиваться в деятельность учреждения в связи с предполагаемой незаконной деятельностью банка. Как сообщает NEWS.am, об этом передает AP. Пока неясно,  станет ли 90-дневное вмешательство первым шагом к полному поглощению банка Banesco.
Генеральный прокурор Тарек Уильям Сааб объявил, что руководители Banesco были задержаны после расследования, раскрывающего ''нарушения'', которые девальвировали валюту Венесуэлы.