Վալերի Օսիպյանը՝ ՀՀ ոստիկանապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քիչ առաջ ուղիղ եթերում հայտարարեց, որ որոշում է կայացրել ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնում նշանակել Վալերի Օսիպյանին:
ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից էլ տեղեկացնում են, որ ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը  հրամանագիր է ստորագրել, որով Վալերիյ Օսիպյանը նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության պետ:
Հրամանագրում նշված է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի և «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասի.

Никол Пашинян назвал имя следующего начальника полиции Армении
Начальником полиции Армении будет назначен замначальника полиции Еревана Валерий Осипян. Как передает Sputnik Армения, об этом в четверг заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян, выйдя в прямой эфир в своем Facebook-аккаунте.
Валерий Осипян - "вечный участник" протестных акций в Ереване, обеспечивавший порядок во время митингов и шествий вот уже несколько лет. Он назывался наиболее вероятным претендентом на эту должность.
Напомним, президент Армении Армен Саркисян днем в четверг подписал указ об освобождении руководителя Службы национальной безопасности Армении Георгия Кутояна и начальника полиции Армении Владимира Гаспаряна с занимаемых должностей.