ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ, հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Յուրի Խաչատուրովը Դավիթ Տոնոյանին տեղեկացրել է  ս.թ. մայիսի 23-ին  Աստանայում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստի նախապատրաստական աշխատանքների մասին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ՀԱՊԿ-ի դերը ՀՀ անվտանգության ապահովման գործում և կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի զարգացման անհրաժեշտությունը: Դավիթ Տոնոյանը վստահեցրել է, որ Հայաստանը այսուհետ ևս կշարունակի կառուցողական ջանք գործադրել կազմակերպության կայացման, միջազգային վարկանիշի և հեղինակության բարձրացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Министр обороны Армении принял генерального секретаря ОДКБ
Министр обороны Армении Давид Тоноян 17 мая принял генерального секретаря ОДКБ Юрия Хачатурова. Как передает "Арменпресс", в ходе встречи генсек ОДКБ поздравил министра Тонояна с назначением и пожелал ему успехов в его будущей деятельности.
Юрий Хачатуров представил министру обороны подготовительные работы заседания Совета министров обороны ОДКБ, которое состоится в Астане 23 мая.
Министр Тоноян придал большое значение роли ОДКБ в обеспечении безопасности Армении и необходимости развития военной составляющей организации. Давид Тоноян заверил, что Армения продолжит предпринимать конструктивные усилия для развития структуры, а также для повышения ее международного рейтинга и репутации.
В ходе встречи были обсуждены вопросы международной и региональной безопасности, а также представляющие двусторонний интерес другие вопросы.