Թրամփը ԱՄՆ-ի համար խոշորագույն քաղաքական սկանդալ է կանխատեսում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է ԱՄՆ արդարադատության նախարարությանը հանձնարարել է պարզել՝ եղե՞լ են արդյոք իր նախընտրական շտաբում Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյին  տեղեկություններ հաղորդողներ և արդյոք լրտեսությունն իրականացվել է նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի վարչակազմի հաձնարարականով: Այս մասին նա տեղեկացրել է թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
Ամերիկյան ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ՝ Թրամփի թիմն արդարադատության նախարարությունից պահանջում է տամադրել գաղտնի փաստաթղթերը, որոնք հիմք են ծառայել հատուկ դատախազ Ռոբերտ Մյուլերի հետաքննության համար ԱՄՆ ընտրություններին ռուսական միջամտության գործով:
Թրամփի կարծիքով տեղեկատուի մասին ապացույցները կարող են հանգեցնել սկանդալի, որն իր մասշտաբներով կգերազանցի Ուոթերգեյթի սկանդալին, որը հանգեցրեց նախագահ Ռիչարդ Նիքսոնի հրաժարականին:

Трамп предрек США крупнейший политический скандал
Президент США Дональд Трамп рассказал о планах поручить министерству юстиции выяснить, находились ли в его предвыборном штабе в 2016 году информаторы ФБР и велась ли слежка по запросу администрации бывшего руководителя страны Барака Обамы. Об этом он написал у себя в Twitter, передает lenta.ru.
По информации американских СМИ, команда Трампа требует от Минюста предоставить секретные документы, которые легли в основу расследования спецпрокурора Роберта Мюллера о российском вмешательстве в выборы США.
По мнению Трампа, сведения об информаторе могут привести к скандалу, который превзойдет по масштабам Уотергейтский, завершившийся отставкой президента Ричарда Никсона.