Կատարողական բացառիկ արվեստի շնորհիվ Դուք Ձեր ուրույն տեղն եք զբաղեցրել համաշխարհային երգարվեստում. Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է Շառլ Ազնավուրին
Dialogue.am
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Շառլ Ազնավուրին.
«Հարգելի պարոն Ազնավուր,
սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 94-րդ տարեդարձի առթիվ և ջերմությամբ հիշում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումներս Հայաստանում, Ֆրանսիայում և Շվեյցարիայում:
Կատարողական բացառիկ արվեստի և հեղինակած շուրջ ութ հարյուր երգերի շնորհիվ Դուք վաղուց Ձեր ուրույն տեղն եք զբաղեցրել համաշխարհային երգարվեստում: Միաժամանակ ստեղծել եք էստրադային երգի ինքնատիպ և ունկնդրին այնքան հոգեհարազատ դպրոց` իրավամբ վաստակելով «մեծ շանսոնիե» կոչումը:
Հայաստանում սիրում են Ձեր երգերը, ուրախությամբ հետևում են Ձեր ստեղծագործական ու բեմական հաջողություններին և հպարտանում Ձեզնով:
Անգնահատելի է այն հսկայական աշխատանքը, որը կատարեցիք Սպիտակի աղետալի երկրաշարժից հետո «Ազնավուրը Հայաստանին» հիմնադրամի միջոցով: Իսկ «Քեզ համար, Հայաստան» երգը դարձավ գթասրտության նորօրյա ու յուրօրինակ հիմն ողջ աշխարհում:
Սիրելի մաեստրո, մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, երջանկություն, ստեղծագործական անսպառ եռանդ և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Благодаря уникальному исполнительскому мастерству Вы давно заняли особое место в мировом вокальном искусстве: Ара Баблоян поздравил Шарля Азнавура
Dialogue.am
Председатель НС А.Баблоян поздравил Шарля Азнавура с днем рождения:
''Уважаемый г-н Азнавур,
сердечно поздравляю Вас с 94-летием со дня рождения и с теплотой вспоминаю встречи с Вами в Армении, Франции и Швейцарии.
Благодаря уникальному исполнительскому мастерству и более 800 авторским песням Вы давно заняли особое место в мировом вокальном искусстве. В то же время создали своеобразную и духовно близкую слушателю школу эстрадной песни, по праву заслужив звание ''великого шансонье''.
В Армении любят Ваши песни, с удовольствием следят за Вашими творческими и сценическими успехами, гордятся Вами.
Неоценима колоссальная работа, проделанная Вами после катастрофического Спитакского землетрясения посредством фонда ''Азнавур для Армении''. А песня ''Для тебя, Армения!'' стала новым и своеобразным гимном милосердия во всем мире.