Լիտվայի խորհրդարանը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը
Լիտվայի խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ վավերացրել է Հայաստանի և Եվրոպական Միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի միջոցով տեղեկացրել է Լիտվայում (համատեղության կարգով նաև՝ Լատվիայում և Էստոնիայում) ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը:
«Լիտվայի Սեյմասը 2-րդ ընթերցմամբ վավերացրեց ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը՝ 89 կողմ, 1 ձեռնպահ, 0 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ։ Էստոնիայից և Լատվիայից հետո Լիտվան երրորդ ԵՄ անդամ պետությունն է, որը վավերացնում է այս պատմական համաձայնագիրը»,- գրել է Մկրտչյանը:

Парламент Литвы ратифицировал соглашение ЕС-Армения
Парламент Литвы ратифицировал во втором чтении соглашение ЕС-Армения о всеобъемлющем и расширенном сотрудничестве. Как передает ''Арменпресс'', об этом на своей странице в Facebook пишет посол Армении в Литве, а также – по совместительству, в Латвии и Эстонии, Тигран Мкртчян.
''Сейм Литвы ратифицировал во втором чтении соглашение ЕС-Армения о всеобъемлющем и расширенном сотрудничестве, 89 голосами ''за'', 1 воздержавшимся, голосовавших ''против'' не было. После Латвии и Эстонии, Литва стала третьей страной ЕС, которая ратифицировала это историческое соглашение'',- пишет посол Армении в Литве, а также – по совместительству, в Латвии и Эстонии, Тигран Мкртчян.