Իսրայելացի զինվորները ձերբակալել են 17 պաղեստինցիների և առգրավել 15 կգ պայթուցիկ
Իսրայելական զինվորները այս գիշեր 17 պաղեստինցիների են ձերբակալել և Հորդանանի արևմտյան ափի տարբեր շրջաններում բռնկումների ընթացքում բռնագրավել են 15 կգ պայթուցիկ: Այս մասին հաղորդում է իսրայելական բանակի մամլո ծառայությունը հինգշաբթի հրապարակված հաղորդման մեջ, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«Գիշերվա ընթացքում Իսրայելի Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ոստիկանության և Իսրայելի Ընդհանուր անվտանգության ծառայության (ՇԱԲԱՔ, հակահետախուզություն) օգնությամբ ձերբակալել են 17 պաղեստինցիների, որոնց որոնում Էին քաղաքացիական անձանց և զինվորների նկատմամբ ահաբեկչական գործունեության, զանգվածային ահաբեկչության և բռնի անկարգությունների մասնակցության կասկածանքով,- ասված Է փաստաթղթում: Գործողության ընթացքում Մասախին Շաաբիա գյուղում հայտնաբերվել և առգրավվել Է 15 կիլոգրամ պայթուցիկ»: Զինվորականները հավելել են, որ ձերբակալություններն ու խուզարկություններն «իրականացվել են ահաբեկչության դեմ պայքարի արշավի շրջանակներում»:

В армии Израиля сообщили, что солдаты арестовали 17 палестинцев и изъяли 15 кг взрывчатки
Израильские солдаты арестовали в ночь на четверг 17 палестинцев и изъяли 15 кг взрывчатки в ходе рейдов в различных районах Западного берега реки Иордан. Об этом сообщила пресс-служба армии Израиля в распространенном в четверг коммюнике, передает ТАСС.
"В течение ночи подразделения Армии обороны Израиля при поддержке полиции и Службы общей безопасности Израиля арестовали 17 палестинцев, разыскиваемых по подозрению в причастности к террористической деятельности, массовом терроре и насильственных беспорядках в отношении гражданских лиц и солдат, - говорится в документе. - В ходе операции в деревне Масахин-Шаабия были обнаружены и изъяты 15 кг взрывчатых веществ". Военные добавили, что аресты и обыски "осуществлялись в рамках кампании по борьбе с терроризмом".