Ռուս զինվորականները կմնան Սիրիայում այնքան ժամանակ, որքան դա կբխի մեր շահերից. Պուտին
Սիրիան հրաձգարան չէ ռուսական զինված ուժերի համար, սակայն այդ օպերացիայի շնորհիվ ձեռնարկությունները կարողացան տեղում կատարելագործել հրթիռային զենքերը: Այս մասին հայտարարել է ուղիղ եթերի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ պատասխանելով հարցին, թե երբ են ռուսաան զորքերը վերջնականապես դուրս բերվելու Սիրիայից, փոխանցում է «Վզգլյադ»-ը:
Ըստ նրա՝ սա «կարեւոր ազնիվ առաքելություն է, որի նպատակն է պաշտպանել մեր երկրի եւ քաղաքացիների շահերը»: Նա հիշեցրել է, որ Ռուսաստանից հազարավոր զինյալներ են կուտակվել Սիրիայում, եւ ավելի լավ է «նրանց այնտեղ ոչնչացնել», քան՝ դիմավորել մեր երկրում:
«Երկրորդ՝ մեր աշխատանքը նպաստել է Սիրիայում իրավիճակի կայունացմանը: Դամասկոսը վերահսկում է տարածքները, որտեղ ապրում է բնակչության 90 տոկոսը: Օրակարգում խաղաղ միջոցներով կարգավորումն է», - ասել է Պուտինը:

Путин: "Российские военные останутся в Сирии, пока это будет в наших интересах"
Сирия – это не полигон для российских вооруженных сил, однако благодаря этой операции предприятия смогли на месте усовершенствовать ракетное оружие. Об этом заявил президент РФ Владимир Путин в ходе прямой линии, отвечая на вопрос когда будет полностью выведен контингент ВС России из Сирии, передает «Взгляд»
По его словам, это «важная благородная миссия, направленная на защиту интересов нашей страны и граждан». Он напомнил, что тысячи боевиков-выходцев из России скопились на территории Сирии, и лучше «уничтожать их там», чем встречать в своей стране.
«Второе – наша работа способствовала стабилизации ситуации в Сирии. Дамаск контролирует территории, где живут 90% населения страны. На повестке дня урегулирование мирными средствами», – сказал Путин.