7 օր առաջնագծում. նկատվել են հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր ու կուտակումներ
Հունիսի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2500 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում սահմանի տարբեր հատվածներում նկատվել են ադրբեջանական բանակի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր ու կուտակումներ:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և ձեռնարկում իրավիճակից բխող անհրաժեշտ գործողություններ:

Azerbaijan Fires More Than 2500 Rounds at Artsakh Outposts in One Week
Azerbaijani forces have made around 250 individual ceasefire violations in the Artsakh-Azerbaijan border from June 10 to June 16, firing more than 2500 rounds at positions of Artsakh, the defense ministry of Artsakh said in a statement.
In addition to ceasefire violations, movement and build-up of Azerbaijani manpower and equipment has been seen during the week in different sections of the border, Armenpress reports.
The ministry said that the defense army continues having full control of the situation in the frontline and takes all necessary situational actions.