Վրաստանը կարող է կին նախագահ ունենալ
Վրաստանում իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունը կարող է նախագահի պաշտոնում առաջադրել Մայա Ցկիտիշվիլիի թեկնածությունը, ով զբաղեցնում է Ենթակառուցվածքների և տարածաշրջանային զարգացման նախարարի պաշտոնը։ Այդ մասին հայտնել է Ռուսթավի 2-ը։
«Մեր տվյալներով, իշխող կուսակցությունում դիտարկում են Մայա Ցկիտիշվիլիի թեկնածությունը նախագահի պաշտոնի համար։ Նրան աջակցում է կուսակցության նախագահ և հիմնադիր Բիձինա Իվանիշվիլին»,- հայտնել է հեռուստաընկերությունը։
Պաշտոնապես նախագահի թեկնածուի անունը կհրապարակվի հուլիսի վերջին  - օգոստոսի սկզբին։ Նախագահական ընտրությունները Վրաստանում տեղի կունենան 2018թ․ աշնանը։

Президентом Грузии может стать женщина
Правящая в Грузии партия "Грузинская мечта" может выдвинуть кандидатом в президенты и.о. министра инфраструктуры и регионального развития Майю Цкитишвили, сообщает РИА Новости, со ссылкой на телекомпанию "Рустави 2".
"По нашим данным, в правящей команде рассматривают Майю Цкитишвили как кандидата на пост президента. Цкитишвили является фаворитом председателя и основателя правящей команды Бидзины Иванишвили", — передает телекомпания.
Имена кандидатов на пост главы государства будут озвучены в конце июля – начале августа. Президентские выборы пройдут в Грузии осенью 2018 года.
Цкитишвили на протяжении долгого времени руководила администрацией правительства. В конце марта она была назначена министром инфраструктуры и регионального развития.