Մարտիգ քաղաքում մեկնարկել են «Ֆրանսիայում Արցախի օրերի» շրջանակներում միջոցառումները
Հունիսի 16-ին Ֆրանսիայի Մարտիգ քաղաքում մեկնարկել են միջոցառումները՝ «Ֆրանսիայում Արցախի օրեր» փառատոնի շրջանակներում։
Միջոցառումների ծրագրի շրջանակներում նախատեսված են Արցախին նվիրված լուսանկարների և գծանկարների ցուցահանդեսներ, ինչպես նաև Արցախի մասին պատմող վավերագրական ու անիմացիոն ֆիլմերի ցուցադրություններ:
Հանդիսավոր բացման արարողությանը մասնակցել են Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Մարտիգի քաղաքապետ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Գաբի Շարուն, ԱԺ պատգամավոր Պիեր Դարևիլը, Բուշ դյու Ռոնի նահանգային խորհրդի անդամներ, Մարտիգի հայկական միության նախագահ Գրեգուար Մինասյանը, գործարարներ, հայ համայնքային կառույցների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և լրագրողներ:

В городе Мартиг стартовали мероприятия в рамках фестиваля "Дни Арцаха во Франции"
Во французском городе Мартиг 16 июня стартовали мероприятия, проводимые в рамках фестиваля "Дни Арцаха во Франции". Об этом сообщает пресс-служба МИД Республики Арцах.
В рамках программы мероприятий запланированы выставки фотографий и графических работ, посвященных Арцаху, а также показы документальных и анимационных фильмов об Арцахе.
В торжественной церемонии открытия участвовали Постоянный представитель Республики Арцах во Франции Ованнес Геворгян, мэр города Мартиг, бывший депутат Национального Собрания Габи Шару, депутат НС Пьер Даревиль, члены регионального совета Буш-дю-Рон, председатель Армянского союза Мартига Грегуар Минасян, предприниматели, представители армянской общины Франции, общественных организаций и журналисты.