«Գազպրոմ Արմենիա»-ն հայտարարել է սոցիալապես անապահով ընտանիքների համար գազի գինը նվազեցնելու մասին
«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն, հանդիսանալով Հայաստանի Հանրապետությունում բնական գազ մատակարարող լիցենզավորված կազմակերպություն, որոշում է կայացրել Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 25.11.2016թ. N333-Ն որոշման 1-ին կետի 1) «ա» ենթակետով՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 03.11.2016թ. N1122-Ն որոշման համաձայն սոցիալապես անապահով ընտանիքների սպառողներին վաճառվող յուրաքանչյուր հազար խորանարդ մետր բնական գազի սակագինը տարեկան մինչև 600 խորանարդ մետր սպառողներին վաճառվող բնական գազը վաճառել Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի սահմանածից ավելի ցածր սակագնով:
Ինչպես տեղեկացնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը, նշված սպառողները տարեկան մինչև 600 խորանարդ մետր բնական գազի համար յուրաքանչյուր խորանարդ մետրի համար «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ին վճարվող 100 դրամի փոխարեն 2018 թ. օգոստոսի 1-ից մինչև 2019 թ. օգոստոսի 1-ը կվճարեն ավելի ցածր՝ 80 դրամ սակագնով (20 դրամ իջեցված սակագնով):
Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 25.11.2016թ. N333-Ն որոշման 1-ին կետի 1) «ա» ենթակետով սահմանված սակագնի փոփոխման դեպքում «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն հանդես կգա նոր հայտարարությամբ:

ЗАО "Газпром Армения" приняло решение понизить тариф на газ для социально необеспеченных слоев населения
ЗАО "Газпром Армения", являясь лицензированной организацией, поставляющей природный газ в Республику Армению, приняло решение социально необеспеченным слоям населения, потребляющих менее 600 кубометров, продавать природный газ по тарифу ниже, чем тот, что предусмотрен Комиссией по регулированию общественных услуг Армении.
С 1 августа 2018 года по 1 августа 2019 года указанные потребители за каждый кубометр газа вместо 100 драмов будут платить 80 драмов.
Как сообщает служба по связям с общественностью и средствами массовой информации ЗАО "Газпром Армения", при изменении тарифа, указанного в подпункте а) пунктa 1 Решения Комиссии по регулированию общественных услуг РА от 25.11.2016 г. N 333, ЗАО "Газпром Армения" выступит с новым заявлением.