Արցախի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նոր նախարար է նշանակվել
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 2-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Սերգեյ Շահվերդյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով՝ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարություն ու աշխատակիցներին ներկայացրել համակարգի նոր ղեկավարին՝ մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք:

Karabakh President Introduces New Minister of Culture, Youth affairs and Tourism
Karabakh President Bako Sahakyan signed on Monday a decree on releasing Sergey Shahverdyan from the post of the minister of culture, youth affairs and tourism upon his own request.
According to another Presidential decree Lernik Hovnannisyan was appointed Artsakh Republic minister of culture, youth affairs and tourism.
On the same day President Sahakyan visited the ministry of culture, youth affairs and tourism and introduced the newly appointed minister to the stuff of the structure wishing him productive work.