«Կամխուդ» վարժարանում մեկնարկել են ՌԴ ՀՌՕ ինժեներական զորքերի մասնագետների եւ ՀՀ ՊՆ համատեղ հավաքները
Բարձրլեռնային «Կամխուդ» վարժարանում մեկնարկել են Հարավային ռազմական օկրուգի ռուսական ռազմաբազայի ինժեներական ստորաբաժանումների մասնագետների եւ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության զինծառայողների համատեղ հավաքները, հաղորդում է News.am-ը:
ՀՌՕ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ զինծառայողները միասին մոտ 5 կմ ճանապարհ են անցկացրել հատվող տեղանքում՝ հավաքելով փայտի եւ քարի փլվածքները, կվերականգնեն ճանապարհը ռազմական տեխնիկայի շարասյան անցնելու համար եւ մոտ 1 մետր խորությամբ 4-մետրանոց փոս կփորեն:
Զինծառայողները կմշակեն նաեւ ջրի աղբյուրների հետախուզման խնդիրները, այն հավաքելու կետերի ստեղծումը եւ ՍԿՕ-10 «Հիգիենա» ջրի համալիր մաքրման ժամանակակից զորակայանի օգտագործմամբ մաքրումը:
Մեկ շաբաթ տեւողությամբ համատեղ գործնական պարապմունքներին կմասնակցեն ավելի քան 200 զինծառայողներ եւ 50 միավոր զինտեխնիկա:

На полигоне "Камхуд" стартовали совместные сборы специалистов инженерных войск ЮВО РФ и МО Армении
На высокогорном полигоне "Камхуд" стартовали совместные сборы со специалистами инженерных подразделений российской военной базы Южного военного округа (ЮВО) и военнослужащими Министерства обороны Республики Армения, передает News.am.
Как сообщает пресс-служба ЮВО, военнослужащие совместно проложат около 5 км дороги по пересеченной местности с разбором лесного и скалистого завалов, восстановят дорогу для прохождения колонны военной техники и оборудуют четырехметровый котлован глубиной около одного метра.
Кроме того, военнослужащие отработают задачи по разведке источников воды, оборудованию пунктов ее сбора и очистки с использованием современной войсковой станции комплексной очистки воды СКО-10 "Гигиена".
В совместных практических занятиях в Закавказье, которые продлятся в течение недели, задействовано более 200 военнослужащих и 50 единиц военной техники.