Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Սայմոն Մըքդոնալդին
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի եւ համագործակցության նախարարության մշտական քարտուղար եւ դիվանագիտական ծառայության ղեկավար Սայմոն Մըքդոնալդին:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է Մըքդոնալդի այցը Հայաստան՝ նշելով, որ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները նպաստում են երկու երկրների միջև երկխոսության ընդլայնմանը:
Բրիտանացի բարձրաստիճան դիվանագետը գովեստով է արտահայտվել վերջին շրջանում Հայաստանում տեղի ունեցած իրադարձությունների, դրանց խաղաղ, Սահմանադրության շրջանակում հանգուցալուծման եւ այդ գործում Հանրապետության նախագահի դերի մասին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-բրիտանական համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ: Նրանք համակարծիք են եղել, որ կան գործակցության մեծ ներուժ եւ բազմաթիվ ուղղություններ, որտեղ հնարավոր է առավել շոշափելի արդյունքների հասնել:

Президент Армении принял постоянного секретаря министерства иностранных дел Великобритании
Президент Армении Армен Саркисян 6 июля принял постоянного секретаря министерства иностранных дел Великобритании сэра Саймона Макдональда, передает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу президента РА.
Армен Саркисян поприветствовал визит сэра Макдональда в Армению, отметив, что взаимные визиты на высоком уровне способствуют расширению диалога между двумя странами.
Британский дипломат высоко оценил мирное урегулирование недавних событий в Армении в рамках Конституции и роль президента в этом процессе.
Собеседники обменялись мнениями о перспективах армяно-британского сотрудничества. Они согласились, что существует большой потенциал для сотрудничества и много направлений, где могут быть достигнуты самые ощутимые результаты.