Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Սայմոն Մըքդոնալդին
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի եւ համագործակցության նախարարության մշտական քարտուղար եւ դիվանագիտական ծառայության ղեկավար Սայմոն Մըքդոնալդին:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է Մըքդոնալդի այցը Հայաստան՝ նշելով, որ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները նպաստում են երկու երկրների միջև երկխոսության ընդլայնմանը:
Բրիտանացի բարձրաստիճան դիվանագետը գովեստով է արտահայտվել վերջին շրջանում Հայաստանում տեղի ունեցած իրադարձությունների, դրանց խաղաղ, Սահմանադրության շրջանակում հանգուցալուծման եւ այդ գործում Հանրապետության նախագահի դերի մասին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-բրիտանական համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ: Նրանք համակարծիք են եղել, որ կան գործակցության մեծ ներուժ եւ բազմաթիվ ուղղություններ, որտեղ հնարավոր է առավել շոշափելի արդյունքների հասնել:

President Armen Sarkissian received today the UK Permanent Under-Secretary at the Foreign and Commonwealth Office and Head of the Diplomatic Service Simon McDonald.
President Sarkissian welcomed the visit of Mr. McDonald to Armenia and noted that high-level visits promote the expansion of the dialogue between the two countries.
The high-ranking British diplomat hailed the recent developments in Armenia, their peaceful nature, resolution in the framework of the Constitution and the personal role of the President in the process.
The parties exchanged views on the prospects of the Armenian-British cooperation. They concurred that potential for cooperation is great and there are multiple areas where the sides can achieve tangible results.