Մենք հնարավորություն ունենք կաթվածահար անելու Ադրբեջանի տնտեսությունը. Լևոն Մնացականյան
Ադրբեջանի՝ Իսրայելից ձեռք բերված զենքերն օպերատիվ մարտավարական հրթիռներ են, որոնց հեռահարությունը 300 կմ է: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 24-ին, Ստեփանակերտում, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է Արցախի պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, հայտնում է News.am-ը:
«Դրանք օպերատիվ մարտավարական հրթիռներ են, որոնց հեռահարությունը 300 կմ է: Նույնատիպ զենք մենք էլ ունենք, նաև խոցելու հնարավորություն ունենք»,-ընդգծել է Լևոն Մնացականյանը:
Անդրադառնալով Մինգեչաուրի ջրամբարը ռմբակոծելու հնարավորության մասին հարցին, նախարարը պատասխանել է. «Հնարավորություն ունենք կաթվածահարելու Ադրբեջանի տնտեսությունը, սակայն դրա առիթն առայժմ չեմ տեսնում»:

Artsakh Defense Minister: We Have The Chance to Paralyze Azerbaijani Economy
The weapons which Azerbaijan has acquired from Israel are operative tactical missiles, whose range is 300 kilometers, Artsakh Republic Defense Minister and Defense Army Commander, Levon Mnatsakanyan said at a press conference in Stepanakert, News.am reports.
"We too have a similar weapon," Mnatsakanyan highlighted. "We also have a potentiality to hit [Azerbaijan]."
And when asked about the chances of shelling the Mingachevir Reservoir in Azerbaijan, the Artsakh Defense Minister answered: "We have a chance to paralyze Azerbaijan’s economy; but I don’t see its occasion yet."