Մենք հնարավորություն ունենք կաթվածահար անելու Ադրբեջանի տնտեսությունը. Լևոն Մնացականյան
Ադրբեջանի՝ Իսրայելից ձեռք բերված զենքերն օպերատիվ մարտավարական հրթիռներ են, որոնց հեռահարությունը 300 կմ է: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 24-ին, Ստեփանակերտում, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է Արցախի պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, հայտնում է News.am-ը:
«Դրանք օպերատիվ մարտավարական հրթիռներ են, որոնց հեռահարությունը 300 կմ է: Նույնատիպ զենք մենք էլ ունենք, նաև խոցելու հնարավորություն ունենք»,-ընդգծել է Լևոն Մնացականյանը:
Անդրադառնալով Մինգեչաուրի ջրամբարը ռմբակոծելու հնարավորության մասին հարցին, նախարարը պատասխանել է. «Հնարավորություն ունենք կաթվածահարելու Ադրբեջանի տնտեսությունը, սակայն դրա առիթն առայժմ չեմ տեսնում»:

Министр обороны Карабаха: у нас есть возможность парализовать экономику Азербайджана
Оружие, приобретенное Азербайджаном у Израиля, это  оперативно-тактические ракеты, которые работают на расстоянии 300 км.  Об этом заявил на встрече с журналистами в Степанакерте 24 июля министр обороны Карабаха Левон Мнацаканян. ''Подобное оружие имеем и мы, у нас есть и возможность поражать его'', - отметил Мнацаканян, передает ''News.am''.
Отвечая на вопрос о возможности бомбардировки в случае необходимости Мингечаурского водохранилища, министр подчеркнул: ''У нас есть возможность парализовать экономику Азербайджана, но пока не вижу повода для этого''.