Սահակաշվիլի. Փաշինյանը գնում է իմ հետքերով և կրկնում է իմ հաջողությունները
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին «Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում ասել է, որ Հայաստանի ներկայիս կառավարությունն ու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը բարեփոխումների հարցում գնում են իր հետքերով և կրկնում են իր հաջողությունները, փոխանցում է ИА Regnum-ը
«Հայաստանում երիտասարդները լայնորեն ուսումնասիրում են վրացական բարեփոխումների մասին իմ գիրքը և շատ բաներ են կրկնում: Այդ թվում կրկնում են իմ հաջողությունները և փորձում են չկրկնել իմ սխալները»,- հայտարարել է Սահակաշվիլին:
Անցյալում գործած իր գլխավոր սխալներից մեկը նախկին նախագահը համարում է այն, որ ժամանակին պատասխանատվության չի ենթարկել Նինո Բուրջանաձեին և Բիձինա Իվանիշվիլիին, որոնք, նրա գնահատմամբ, Վրաստանում Ռուսաստանի գլխավոր հենարանն են:
«Ըստ երևույթին, Փաշինյանը համարել է, որ ժամանակին իմ սխալներից է եղել այն, որ ես պատասխանատվության չեմ ենթարկել ռուսական ռեզիդենտներին, և նա այդ սխալը չի կրկնում»,- հայտնել է Միխայիլ Սահակաշվիլին։

Саакашвили: Пашинян в Армении повторяет мои реформы
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили заявляет, что нынешнее правительство Армении и премьер Никол Пашинян в своих реформах идут по его следам и повторяют его успехи. Об этом Саакашвили заявил в интервью телекомпании ''Рустави-2'' 31 июля вечером, передает ИА Regnum.
''Молодежь в Армении широко изучает мою книгу грузинских реформ и многое повторяет. В том числе повторяют мои успехи и стараются не повторить мои ошибки'', - заявил Саакашвили.
Одной из главных своих ошибок прошлого экс-президент считает то, что в свое время не привлек к ответственности Нино Бурджанадзе и Бидзину Иванишвили, которые, по его оценке, являются главной опорой России в Грузии.
''Видимо, Пашинян счел, что моей ошибкой в свое время было то, что я не привлек к ответственности российских резидентов, и он эту ошибку не повторил'', - сообщил Михаил Саакашвили.