Էրդողանը խոստանում է գտնել «դավաճաններին», որոնք Թուրքիայի դեմ «տնտեսական պատերազմ են հրահրել»
Ճնշումը, որի հետ այսօր Թուրքիան բախվում է որոշ «արտաքին ուժերի» արձագանքն է «Անկարայի անկախ քաղաքականությանը»: Այս մասին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է Անկարայում թուրք դեսպանների 10-րդ համաժողովին, փոխանցում է «Անադոլուն»:
Նրա խոսքով՝ գործընթացները, որոնք Թուրքիան այսօր վերապրում է, ոչ մի ընդհանուր բան չունեն 1994, 2001 եւ 2007 թվականների տնտեսական ճգնաժամի հետ: Երկիրը բախվել է միանգամայն այլ իրավիճակի հետ: Նրա կարծիքով՝ «տնտեսական ոլորտում մանիպուլյացիաների եւ ահաբեկիչների ակտիվացման հետեւում Անկարայի կամքը կոտրելու եւ նրան ազգային շահերի պաշտպանությունից հրաժարվել ստիպելու ցանկությունն է»:
«Իրենց «աշխարհի տիրակալներ» համարող երկրները իրավունք չունեն ոտնձգություն կատարել ձեռքբերումների վրա, որոնց համար Թուրքիան ստիպված է եղել թանկ վճարել: Թուրքիան առողջ եւ հզոր տնտեսություն ունի: Թուրքիայի ՀՆԱ-ն շարունակում է աճել»,- կարծում է Էրդողանը:

The pressure that Turkey is facing today is the reaction of some external forces to the independent policy of Ankara, said Turkish President Recep Tayyip Erdogan.
His remark came at the 10th conference of Turkish ambassadors in Ankara, Anadolu reported.
According to him, the processes that Turkey is currently experiencing have nothing to do with the economic crises of 1994, 2001 and 2007 as country is facing now a completely different situation.
Turkey has a healthy and strong economy, and the GDP of Turkey will continue to grow, despite the situation, Erdogan added.
He promised to give an answer to the people and structures involved in the economic war against Turkey.
The traitors will all be responsible for participating in speculation against Turkey, Erdogan added.