Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժից տուժածների թիվը 250-ի է հասել
Օգոստոսի 26-ի լույս գիշերը Իրանի արևմտյան Քերմանշահ նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժից տուժածների թիվը 250-ի է հասել, զոհերի թիվը՝ 2-ի: Այս մասին հայտնում է  իրանական IRNA գործակալությանը:
Քերմանշահի նահանգապետի խոսքով, երկրաշարժից տուժածների թիվը 250-ի է հասնում: Երկրաշարժի հետևանքով զոհվել է 2 մարդ, տուժել է Թազե Աբադ քաղաքի 241 բնակիչ:
Շաբաթ լույս կիրակի գիշերը Թեհրանի համալսարանի գեոֆիզիկայի ինստիտուտի սեյսմիկ կենտրոնը հայտնել էր 5,9 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժի մասին: Երկրաշարժի էպիկենտրոնը  Քերմանշահ մարզի Թազե Աբադ քաղաքից 31 կիլոմետր հեռավորության վրա է գտնվել: Էպիկենտրոնում ցնցումների ուժգնությունը հասել է 8,3 բալի:

Число пострадавших при землетрясении на западе Ирана увеличилось до 250 человек
В результате землетрясения магнитудой 5,9 баллов в провинции Керманшах на западе страны погибли 2 человека, и получили ранения по меньшей мере 241 житель города Тазе Абад, сообщил ИРНА губернатор провинции.
В иранском Сейсмологическом центре института геофизики Тегеранского университета в ночь на воскресенье сообщили, что землетрясение магнитудой 5,9 баллов произошло на западе Ирана. Толчки были зафиксированы в 02.43 воскресенье по местному времени (1.13 мск). Эпицентр землетрясения располагался в 31 километре к западу от города Тазе Абад в провинции Керманшах. Очаг залегал на глубине 8,3 километра.