Հայտնի է Փաշինյան-Պուտին հանդիպման ժամկետը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կհանդիպեն սեպտեմբերի 8-ին: «Իզվեստիա»-ի հետ զրույցում այս տեղեկատվությունը հաստատելլ է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դ. Պեսկովը:
ՀՀ վարչապետի առաջիկա այցը կդառնա երրորդը Ն. Փաշինյանի կողմից վարչապետի պաշտոնը ստանձնելուց հետո: Հիշեցնենք, որ Պուտինի և Փաշինյանի առաջին հանդիպումը կայացել է մայիսի 14-ին Սոչիում ԵԱՏՄ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովի շրջանակներում, իսկ երկրորդը՝ հունիսի 13-ին Մոսկվայում, երբ Փաշինյաննժը ներկա գտնվեց ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը:
Հիշեցնենք նաև, որ սեպտեմբերի 1-ին տեղի ունեցան ռուս-ադրբեջանական բանակցություններ: Հանդիպեցին Ռուսաստանի նախագահ Վ. Պուտինն ու Ադրբեջանի նախագահ Ի. Ալիևը, ում հանդիպման ընթացքում շոշափվեց նաև ղարաբաղյան կարգավորման հարցը:

Известна дата встречи Пашиняна и Путина
Российско-армянские переговоры на высшем уровне состоятся 8 сентября. Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян встретятся в Москве. Эту информацию "Известиям" подтвердил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
Предстоящий визит премьер-министра в Россию будет третьим по счету после смены власти в Армении. Президент РФ Владимир Путин и председатель правительства Армении Никол Пашинян провели переговоры в Сочи 14 мая на саммите глав стран Евразийского экономического союза. Следующая встреча состоялась 13 июня в Москве - тогда Никол Пашинян посещал церемонию открытия чемпионата мира по футболу.
1 сентября в Сочи состоялись российско-азербайджанские переговоры. Президенты Владимир Путин и Ильхам Алиев, в частности, в ходе беседы затронули тему карабахского урегулирования.