Պուտինն ու Էրդողանը պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունը. Պեսկով
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պայմանավորվել են շարունակել շփումները: Այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մամլո քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Ավելի վաղ Էրդողանը լրագրողներին հայտնել էր Պուտինի հետ հնարավոր հանդիպման մասին սեպտեմբերի 27-28-ը Գերմանիա կատարելիք իր այցից հետո:
«Նախագահները պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունը», - ասել է Պեսկովը` պատասխանելով նման հանդիպման հնարավորության մասին հարցին:
Նշենք, որ ավելի վաղ Թեհրանում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի, Թուրքիայի և Իրանի առաջնորդների հանդիպումը: Քննարկման հիմնական թեմաներն էին Սիրիայի Իդլիբ նահանգում տիրող իրավիճակը և ճգնաժամի լուծման հարցերը:

Путин и Эрдоган договорились продолжать общение после встречи в Тегеране
Президенты РФ и Турции Владимир Путин и Тайип Эрдоган договорились продолжить общение, заявил РИА Новости пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков, передает ''РИА Новости''.
Ранее Эрдоган в беседе с журналистами заявил о возможности встречи с Путиным после своего визита в Германию, который запланирован на 27-28 сентября.
"Президенты договорились продолжить общение", - сказал Песков, отвечая на вопрос о возможности такой встречи.
В минувшую пятницу в Тегеране прошли переговоры лидеров России, Турции и Ирана. Основными темами обсуждения стали ситуация в сирийской провинции Идлиб и процесс урегулирования кризиса в арабской республики.