Չիկագոյում Երևանյան պուրակ է բացվել (տեսանյութ)
Չիկագոյում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոսության և Բիզնես Արմենիայի ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանի նախաձեռնությամբ, հայ համայնքի ու քաղաքային իշխանությունների աջակցությամբ Իլինոյիս նահանգի մայրաքաղաքում Երևանյան պուրակ է բացվել, հայտնում է «PANArmenian»-ը:
«Չիկագոն մշտապես իր վրա է պահում մեծ թվով զբոսաշրջիկների ուշադրությունը։ Նոր բացված Երևանյան անկյունը կարող է Հայաստան այցելելու, հնարավոր է նաև՝ նոր գործարար կապեր ստեղծելու առիթ դառնալ»,- նշել է Բիզնես Արմենիայի Միջազգային համագործակցության կառավարիչ Ալինա Եղիազարյանը։
«Հայկական այգին կնպաստի նաև Երևանի ու Չիկագոյի միջև բարեկամության ընդլայնմանը»,- նշել է Չիկագոյում Բիզնես Արմենիայի ներկայացուցիչ Պարույր Սարկիսյանը։

В центре Чикаго открылся Ереванский сквер (видео)
По инициативе почетного консульства Армении в Чикаго и представителя фонда Business Armenia Паруйра Саркисяна в американском городе был открыт уголок Армении Ереванский сквер, передает ''PANArmenian''.
По словам почетного консула Армении в Чикаго, почетного представителя фонда Оскара Татосяна, ведутся работы в направлении установления сотрудничества между Ереваном и Чикаго в сферах туризма и высоких технологий.
''Чикаго перманентно находится в центре внимания большого количества туристов. Новый Ереванский сквер поможет установлению новых деловых связей'',- заявила представитель Business Armenia Алина Егиазарян.