Լևոն Մնացականյան. Զինանոցը միշտ էլ թարմացվում է
«Եղած միջոցները, ռազմական տեխնիկան նորմալ է, ունենք տարբեր գործողությունների, տարբեր խնդիրներին համահունչ միջոցներ», - այս մասին լրագրողների հետ զույցում ասաց Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի հրամանատար Լևոն Մնացականյանը:
Նա մասնակցում էր ՀՀ նախագահի նստավայրում անկախության օրվա կապակցությամբ  պարգևատրման պաշտոնական արարողությանը, հայտնում է Panorama-ն։
ՊԲ հրամանատարի խոսքով՝  2016 թվականի համեմատ շոշափելի առաջընթաց կա. «Միշտ էլ սպասում ենք նոր ձեռքբերումներ, միշտ էլ թարմացվում է զինանոցը նոր տեսակներով՝  և քանակական, և որակական առումով»։
Պատասխանելով սննդի, հագուստի որակի, տարբեր չարաշահումների մասին լրագրողների հարցերին,  Մնացականյանն ասաց. «Միշտ էլ այդ հարցերին ուշադրություն դարձվում է, նախկինում էլ, ներկայում  էլ: Ծնողներից ևս լինում են բողոքներ, աշխատում ենք բոլոր հարցերով արձագանքել, ստուգումներ անցկացնել և եզակի դեպքերում, որ դրանք համապատասխանում են իրականությանը»։ Մնացականյանը հիշեցրեց, որ զինվորներին տրվող սննդի տեսականին ավելացել է։ Ինչ վերաբերում է զինտեխնիկայի վառելիքի յուրացման ու այլնի վերաբերյալ լուրերին, ըստ ՊԲ հրամանատարի, պարզապես շահարկումներ են, որոնց նպատակն ինքը չգիտի, ամեն դեպքում վերահսկողությունն ուժեղացել է։

Глава минобороны Арцаха: "Регулярно пополняем арсенал новыми видами вооружения"
"Имеющиеся средства, военная техника в нормальном состоянии, для различных действий, задач обладаем всеми необходимыми средствами", – заявил в беседе с журналистами министр обороны Республики Арцах, командующий Армией обороны, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян.
Левон Мнацаканян принимал участие в церемонии награждения в Резиденции президента Армении по случаю 27-летия независимости РА, передает Panorama.am.
По словам Левона Мнацаканяна, по сравнению с 2016 годом, есть заметный прогресс. "Регулярно пополняем арсенал новыми видами вооружения  – и в количественном, и в качественном плане", – сказал он.
В ответ на вопрос о качестве питания и военной формы, Мнацаканян сказал: " Этим вопросам внимание уделяется всегда. Если от родителей поступают жалобы, стараемся реагировать по всем вопросам, проводить проверки. И крайне редки случаи, когда поступающие сведения соответствуют действительности".
Мнацаканян напомнил, что в меню солдатских столовых внесены изменения. Что касается сведений касательно присвоения топлива для военной техники и пр., глава минобороны Арцаха отметил, что это просто спекуляции, о цели которых он не в курсе. В любом случае, по его словам, контроль усилен.