Հայաստանի լեռներում ամերիկյան ավիացիոն շարժիչ է հայտնաբերվել. Արծրուն Հովհաննիսյան
Հայաստանի լեռներում Pratt & Whitney R-2000 Twin Wasp» ամերիկյան ավիացիոն շարժիչ է հայտնաբերվել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում  հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Երկօրյա տառապանքներիս արդյունքը՝ «Pratt & Whitney R-2000 Twin Wasp» ամերիկյան ավիացիոն շարժիչը Հայաստանի լեռներում։ Ամենահետաքրքիրը դեռ առջևում է։  Ամենայն հավանականությամբ գտել ենք «DC-3» ինքնաթիռ կամ նրա տարատեսակներից մեկը»,- գրել է Հովհաննիսյանը:
Մեկ այլ գրառմամբ էլ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ գնդացրի փամփուշտները իրենց շղթայով հրդեհից հալվել ու կպել են ինքնաթիռի ալյումինե դետալներին։

Арцрун Ованнисян: в горах Армении обнаружен двигатель американского самолета (фото)
На территории Армении в горах обнаружен американский авиационный двигатель Pratt & Whitney R-2000 Twin Wasp. Об уникальной находке в своем Facebook сообщил пресс-секретарь министра обороны Арцрун Ованнисян, сообщает Sputnik-Армения.
"Плод моих двухдневных страданий – американский авиационный двигатель Pratt & Whitney R-2000 Twin Wasp в горах Армении", — пишет Ованнисян. При этом он отметил, что все самое интересное еще впереди.
"По всей вероятности, мы нашли самолет DC-3 или одну из его модификаций", — сообщает пресс-секретарь министра. Он пообещал в скором времени сообщить, как эта техника оказалась в Армении.