Հայաստանը Եվրոպայի ամենաարագ զարգացող զբոսաշրջային ուղղություններից է. Bloomberg
Bloomberg պարբերականը կազմել է Եվրոպայում զբոսաշրջության արագ տեմպերով աճ արձանագրող երկրների տասնյակ, որում հայտնվել է նաև Հայաստանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, պարբերականը զրուցել է  Cox & Kings  զբոսաշրջային ընկերության ամերիկյան մասնաճյուղի տնօրեն Ուորեն Չանգի հետ:
Խոսելով Հայաստանի մասին ՝ նա նշել է, որ Հայաստանում զբոսաշրջության ոլորտի տարեկան աճը կազմել է 18.65 տոկոս: Ուորեն Չանգը 2019թ. ճամփորդական հետաքրքիր ուղղություններից մեկը համարում է Հայաստանը:
Հայաստանը զբաղեցնում է պարբերականի ներկայացրած տասնյակի վերջին հորիզոնականը: Առաջին հորիզոնականում Սան Մարինոն է, երկրորդում՝ Վրաստանը, իսկ երրորդ հորիզոնականում հանգրվանել է Իսրայելը: Տասնյակում տեղ են գտել նաև Թուրքիան, Իսլանդիան, Մակեդոնիան, Ադրբեջանը, Մոլդովան և Բոսնիա և Հերցեգովինան:

Bloomberg: Армения в десятке самых быстрорастущих туристических маршрутов Европы
Приложение "Luxury Travel" международного агентства Bloomberg составило рейтинг 10 популярных стран среди европейских путешественников, ссылаясь на данные Всемирной туристической организации (UNWTO) за 2017 год.
В топ-10 стран, где зафиксирован рост турпотока из Европы за прошедший год, вошла и Армения (рост — 18,65%), расположившись на 10 строчке рейтинга, переедает РУСАРМИНФО.
"У Армении очаровательная столица, и да, самым известными потомками армян являются Кардашьяны. Знакомство с местными традициями, мастер-классы по приготовлению лаваша, посещение коньячных заводов и древних монастырей – вот, что ожидает туристов в Армении", — цитирует Bloomberg представителя одной из самых старинных в мире туркомпаний "Cox & Kings" Уорена Чанга.
Лидерами рейтинга стали Сан-Марино, Грузия и Израиль. В топ-10 вошли также Исландия, Македония, Молдова, Турция, Босния и Герцеговина, Азербайджан.