Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր՝ հոկտեմբերի 6-ը Արցախում սգո օր հայտարարելու վերաբերյալ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 5-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ մեծանուն հայ٫ աշխարհահռչակ երգիչ٫ երգահան٫ գրող٫ կինոդերասան և հասարակական գործիչ٫ Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ ս.թ. հոկտեմբերի 6-ին Արցախի Հանրապետությունում սուգ է հայտարարվել:
Նախագահի հրամանագրով՝ Արցախի Հանրապետության կառավարությանը٫ նախարարություններին, գերատեսչություններին, շրջանային վարչակազմերի ղեկավարներին, Ստեփանակերտի քաղաքապետին՝ Արցախի Հանրապետությունում և օտարերկրյա պետություններում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչություններում հանձնարարվել է սգո օրը խոնարհել Արցախի Հանրապետության պետական դրոշը:

Бако Саакян подписал указ об объявлении в Арцахе траура
5 октября президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ, согласно которому 6 октября в связи со смертью великого армянина, всемирно известного певца, автора песен, писателя, киноактера и общественного деятеля, Национального героя Армении Шарля Азнавура в Республике Арцах объявлен траур.
Правительству, министерствам, ведомствам, руководителям районных администраций Республики Арцах, мэру г. Степанакерта поручено в день траура приспустить государственный флаг в республике и в представительствах Арцаха в зарубежных странах.