Հայ ժողովուրդը միշտ ջերմությամբ ու երախտագիտությամբ կհիշի սիրելի Մոնսերատին. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի Մոնսերատ Կաբալյեի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
Հեռագրում, մասնավորապես, նշված է. «Խոր վշտով ստացա աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի, անզուգական Մոնսերատ Կաբալյեի մահվան ցավալի լուրը:
Անգնահատելի է նրա ավանդը համաշխարհային երգարվեստի բնագավառում: Նա խորհրդանշում է լավագույն սոպրանոյին և լավագույն մարդուն՝ մարմնավորելով արվեստագետի այն առաքինությունները, որոնք կոչված են կյանքը դարձնելու առավել գունեղ, ներդաշնակ ու բարի:
Հենց այդ հատկանիշներն էին, որ որպես ՄԱԿ-ի պատվավոր դեսպան և ՅՈՒՆԵՍԿՈ-ի բարի կամքի դեսպան Լա Սուպերբային մղեցին կանգնել թույլերի, ճնշվածների կողքին և իր ողջ համբավն ու հեղինակությունն օգտագործել աշխարհի տարբեր, երբեմն փակ անկյուններում թաքնված խնդիրները բարձրացնելու համար:
Հայ ժողովուրդը միշտ ջերմությամբ ու երախտագիտությամբ կհիշի սիրելի Մոնսերատին, նրա երկու այցելությունները Հայաստան և Արցախ և անմոռանալի համերգը Ստեփանակերտում, որը նա նվիրել էր խաղաղությանը և Արցախի բարգավաճմանը:
Այս անդառնալի կորստի կապակցությամբ իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Մոնսերատ Կաբալյեի ընտանիքին և մտերիմներին, ինչպես նաև Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին»:

Nikol Pashinyan Sends Condolence Message on the Occasion of Montserrat Caballé’s Demise
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a condolence letter on the occasion of the demise of world famous opera singer Montserrat Caballé. Armenpress reported.
The message is as follows, “It was with deep grief that I learned about the demise of world famous opera singer incomparable Montserrat Caballé.
Her contribution to the world of singing is invaluable. She symbolized the best soprano and the best human being, embodying the moral values of an artist, which make the life more colorful, harmonized and generous.
These were the features that inspired the La Superba to stand with the weak and oppressed as UN Honorary Ambassador and UNESCO Goodwill Ambassador and to use all her reputation for raising various issues, including those that sometimes remained closed in corners.
The Armenian people will always remember beloved Montserrat with warmth and gratitude, her two visits to Armenia and Artsakh and her wonderful concert in Stepanakert, which she dedicated to peace and Artsakh’s prosperity.
On the occasion of this irreversible loss I extend condolences to the family and friends of Montserrat Caballé, as well as the friendly people of Spain”.