Չինաստանում հայտնել են Ինտերպոլի նախկին ղեկավարի կալանավորման մանրամասները
Ինտերպոլի նախկին նախագահ Մեն Հունվեյի նկատմամբ քննություն է ընթանում կոռուպցիայի գործով: Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը` Չինաստանի իշխանություններին հղումով:
«Մեն Հունվեյը կաշառք է ստացել, և նրան կասկածում են օրենսդրությունը խախտելու մեջ», - ասվում է Չինաստանի ազգային անվտանգության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, հոկտեմբերի 5-ին հայտնի դարձավ Ինտերպոլի նախագահի անհետանալու մասին: Ավելի ուշ չինական լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Ինտերպոլի ղեկավարին կալանավորել են անմիջապես, երբ նրա ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Չինաստանում, և այժմ նրա նկատմամբ քննություն է իրականացվում:

В Китае назвали причины задержания экс-главы Интерпола
Бывший президент Интерпола Мэн Хунвэй находится под следствием по делу о коррупции. Об этом, как передает Корреспондент, сообщает Associated Press со ссылкой на власти Китая.
Отмечается, что Хунвэя подозревают в целой серии преступлений, в том числе во взяточничестве.
"Мэн Хунвэй получал взятки, и его подозревают в нарушении законодательства", – говорится в заявлении министерства национальной безопасности КНР.
Напомним, 5 октября стало известно о пропаже президента Интерпола.  Позже китайские СМИ сообщили, что главу Интерпола задержали сразу после того, как его самолет приземлился в Китае и теперь он находится под следствием.