Անկարան մտադիր է խուզարկություն անցկացել Սաուդյան Արաբիայի հյուպատոսությունում
Թուրքիայում Սաուդյան Արաբիայի դեսպանը կրկին կանչվել է թուրքական ԱԳՆ կապված ընդդիմադիր սաուդցի լրագրող Ջամալ Խաշկաջիի անհետացման կապակցությամբ, Անկարան թույլտվություն է խնդրել խուզարկություն իրականացնել սաուդական հյուպատոսությունում: Այս մասին հայտնում են թուրքական ԱԳՆ-ում:
Ավելի վաղ Anadolu գործակալությունը, իր աղբյուրներին հղումով, հայտնել էր, որ թուրքական ոստիկանությունն ենթադրում է Խաշկաջին չի լքել Սաուդյան Արաբիայի հյուպատոսության տարածքը Ստամբուլում: Հյուպատոսությունում հերքել են այդ տեղեկատվությունը:
Հոկտեմբերի 3-ին ԶԼՄ-ների թուրք-արաբական ասոցիացիան հայտնել էր, որ Խաշկաջին, ով աշխատում էր մեկնաբան ամերիկյան Washington Post թերթում, Թուրքիայում անհետացել է այն բանից հետո, երբ մտել էր Ստամբուլում Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր հյուպատոսության շենք:

Turkey Asks to Search Saudi Consulate
Turkey has asked for permission to search Saudi Arabia’s consulate in Istanbul after Saudi journalist Jamal Khashoggi went missing last week following his entrance to the mission, Reuters reports.
Turkish officials told Reuters over the weekend that they believed Khashoggi had been killed inside the consulate, and President Tayyip Erdogan said he was closely following the case.
A Turkish official also said Saudi Arabia’s envoy to Ankara had been summoned to the foreign ministry for a second time on Sunday. “It has been conveyed to him that we expect full coordination in the investigation process,” the ministry said.
Khashoggi went to the Saudi consulate on Tuesday to get documents for his forthcoming marriage. Saudi officials say he left shortly afterwards but his fiancee, who was waiting outside, said he never came out.