Անկարան մտադիր է խուզարկություն անցկացել Սաուդյան Արաբիայի հյուպատոսությունում
Թուրքիայում Սաուդյան Արաբիայի դեսպանը կրկին կանչվել է թուրքական ԱԳՆ կապված ընդդիմադիր սաուդցի լրագրող Ջամալ Խաշկաջիի անհետացման կապակցությամբ, Անկարան թույլտվություն է խնդրել խուզարկություն իրականացնել սաուդական հյուպատոսությունում: Այս մասին հայտնում են թուրքական ԱԳՆ-ում:
Ավելի վաղ Anadolu գործակալությունը, իր աղբյուրներին հղումով, հայտնել էր, որ թուրքական ոստիկանությունն ենթադրում է Խաշկաջին չի լքել Սաուդյան Արաբիայի հյուպատոսության տարածքը Ստամբուլում: Հյուպատոսությունում հերքել են այդ տեղեկատվությունը:
Հոկտեմբերի 3-ին ԶԼՄ-ների թուրք-արաբական ասոցիացիան հայտնել էր, որ Խաշկաջին, ով աշխատում էր մեկնաբան ամերիկյան Washington Post թերթում, Թուրքիայում անհետացել է այն բանից հետո, երբ մտել էր Ստամբուլում Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր հյուպատոսության շենք:

Анкара намерена провести обыск в консульстве Саудовской Аравии в Стамбуле
Посол Саудовской Аравии в Анкаре вновь вызван в МИД Турции в связи с исчезновением оппозиционного саудовского журналиста Джамаля Хашкаджи, Анкара запросила обыск в консульстве. Об этом, как передает РИА Новости, сообщил журналистам источник в турецком МИД.
Ранее агентство Anadolu со ссылкой на источники проинформировало, что, по предположению полиции Турции, Хашкаджи не покидал территорию консульства Саудовской Аравии в Стамбуле. В самом консульстве опровергли эту информацию.
В среду турецко-арабская ассоциация средств массовой информации сообщила, что Хашкаджи, который работает обозревателем американской газеты Washington Post и проживает в США, пропал в Турции после того, как вошел в здание генконсульства Саудовской Аравии в Стамбуле.