Մարությանը հանդիպել է Ստեփանակերտի քաղաքապետին
Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է քաղաքապետի երդմանակալության արարողությանը մասնակցելու նպատակով Երևանում գտնվող Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանին:
Երևանի քաղաքապետարանից  հայտնում են, որ ողջունելով և շնորհակալություն հայտնելով հրավերն ընդունելու համար՝ Հայկ Մարությանն ընդգծել է Արցախի և մասնավորապես Ստեփանակերտի նկատմամբ իր առանձնահատուկ վերաբերմունքն ու հատկանշել, որ սերտ համագործակցությունը Արցախի մայրաքաղաքի հետ պետք է լինի շարունակական, իսկ փոխգործակցության ուղղություններն էլ առաջիկայում ընդլայնվելու են:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի համար և շնորհավորելով Հայկ Մարությանին Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ՝ Սուրեն Գրիգորյանը մաղթել է գործնական հաջողություններ պատասխանատու աշխատանքում, ինչը կծառայի նաև հայկական երկու մայրաքաղաքների միջև ձևավորված համագործակցության զարգացմանը:

The newly elected mayor of Yerevan Hayk Marutyan met with the mayor of Stepanakert Suren Grigoryan, who arrived in the capital of Armenia to participate in the inauguration of the mayor of the Armenian capital, Yerevan municipality official website reports.
Hayk Marutyan welcomed his guest and thanked him for accepting his invitation. Marutyan stressed his special attitude towards Artsakh and, in particular, Stepanakert, and also noted that close cooperation with the capital of Artsakh should be continuous, and the directions of this cooperation will expand in the near future.
In turn, the mayor of Stepanakert thanked Hayk Marutyan for the invitation and congratulated him on his election as mayor. Suren Grigoryan wished his colleague practical success in this important matter, which will also serve to develop cooperation formed between the two Armenian capitals.