ԱՄՆ-ը գտել է Ռուսաստանին և Իրանին Սիրիայից դուրս բերելու միջոցը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալ Թրամփի վարչակազմը Սիրիայում պատերազմ վարելու նոր ռազմավարություն է մշակում: Պլանի համաձայն` ամերիկյան իշխանությունները պատժամիջոցներ կսահմանեն ռուսական և իրանական ընկերությունների նկատմամբ, որոնք զբաղվում են սիրիական շրջանների վերակառուցմամբ: Այս մասին հայտնում է NBC News-ը` վկայակոչելով իր աղբյուրներին:
«ԱՄՆ-ը և նրո դաշնակիցներն իրական հնարավորություն ունեն իրանական ռեժիմին ստիպելու վճարել Սիրիայի շարունակվող օկուպացիայի համար», - ասել է Ժողովրդավարության պաշտպանության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Մարկ Դուբովիցը:
Սիրիայից Իրանին դուրս բերելու համար դիտարկվում է նաև վերջինիս ֆինանսական դրությունը վատացնելու տարբերակը:

США нашли способ вывести Россию и Иран из Сирии
Администрация президента США Дональда Трампа разрабатывает новую стратегию ведения войны в Сирии. Согласно плану, американские власти введут санкции в отношении российских и иранских компаний, занимающихся реконструкцией сирийских районов. об этом, как передает lenta.ru, сообщает NBC News со ссылкой на источники.
"У США и союзников есть реальная возможность заставить иранский режим заплатить за продолжающуюся оккупацию Сирии", — заявил исполнительный директор Фонда защиты демократии Марк Дубовиц.
По информации СМИ, в документе говорится также о планах приложить политические и дипломатические усилия, чтобы вывести Иран из Сирии, сжимая его в финансовом плане.