Արա Բաբլոյանի որոշմամբ կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ
Արա Բաբլոյանի որոշմամբ կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային ժողովի պաշտոնական կայքէջից, որտեղ, մասնավորապես, նշված է հետևյալը.
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 29-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 29-ին անցկացվելիք արտահերթ նիստում քննարկվելու է ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթը, որը հոկտեմբերի 22-ի արտահերթ նիստում չհավաքեց բավարար ձայներ: Օրենսգրքում փոփոխությունների ընդունման համար անհրաժեշտ էր 63 կողմ ձայն, սակայն այն ԱԺ-ում ստացավ ընդամենը 56 կողմ ձայն:

The New Electoral Code Will be Once Again debated at the Special Session on October 29
By the decision of Speaker of the Armenian Parliament Ara Babloyan, a special session will be convened at 11:00, October 29. The parliament’s official webpage informs about this, where the following is mentioned:
By the decision of the RA NA Speaker Ara Babloyan, under Article 100 of the RA Constitution and the Article 41 of the RA Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, at the initiative of the deputies of the National Assembly of the Republic of Armenia, on October 29, at 11:00 an extraordinary sitting of the National Assembly will be convened.