Իվանիշվիլին կանխատեսել է Վրաստանի նախագահական ընտրությունների արդյունքը
Վրաստանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության նախագահ միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլին տատանվող ընտրողներին հորդորել է հոկտեմբերի 28-ի նախագահական ընտրություններում քվեարկել նախագահի անկախ թեկնածու Սալոմե Զուրաբիշվիլիի օգտին:
«Մեր կուսակցությունը պաշտպանում է Սալոմե Զուրաբիշվիլիին, և, ըստ մեր վերջին ուսումնասիրությունների, նա ընտրություններում կարող է հաղթել արդեն առաջին փուլում՝ հավաքելով ընտրողների ձայների 53 տոկոսը»,- հոկտեմբերի 24-ին հայտարարել է Իվանիշվիլին վրացական հեռուստաալիքներին:
Իվանիշվիլիի կարծիքով՝ նախկին իշխող «Միասնական ազգային շաժում» կուսակցության երկու թեկնածուները՝ Գրիգոլ Վաշաձեն և Դավիթ Բաքրաձեն չեն կարողանա մրցակցել Զուրաբիշվիլիի հետ:

Иванишвили спрогнозировал исход президентских выборов в Грузии
Председатель правящей партии "Грузинская мечта" миллиардер Бидзина Иванишвили призывает колеблющихся избирателей голосовать 28 октября на президентских выборах за независимого кандидата в президенты Саломе Зурабишвили, сообщает Интерфакс.
"Наша партия поддерживает Саломе Зурабишвили, и по нашим последним исследованиям она может победить в выборах уже в первом туре, набрав 53 процента голосов избирателей", - заявил Иванишвили грузинским телеканалам в среду.
Он считает, что два кандидата в президенты от бывшей партии власти "Единое национальное движение" - Григол Вашадзе и Давид Бакрадзе (бывший председатель парламента Бакрадзе баллотируется в президенты от партии "Европейская Грузия", отколовшейся от "Единого национального движения - ИФ) не смогут оказать ей конкуренцию.